פרק 25: אישה נשואה – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

לאחר החתונה שכרנו אלי ואני דירה קטנה בשיכון לזוגות צעירים בפתח תקווה. שנה לאחר מכן רכשנו דירת שניים וחצי חדרים, קומה רביעית, בבת ים. באותו זמן עבר אחי אלי לדירת רווקים, בעוד אברהם נותר לבדו עם אבא, משתדל לבצע את מטלות הבית במקומי.

למרות זאת המשכתי להגיע לביתם בכל הזדמנות שהיתה לי, מבשלת, מסדרת ומקרצפת היטב את הרצפות ואת רגשי האשמה שהמשיכו לדבוק בי, מרגישה כמי שהחליפה את חובות היומיום לטובת קן פרטי קטן ומרוחק. בעלי אלי, שהחל לעבוד כמורה לנהיגה, התעלה על עצמו, וקיבל בהבנה את הצורך של אשתו הטרייה לברוח מהדירה הקטנה שרק החלה לספוג את ריחם ואת אורחות חייהם של דייריה החדשים, לטובת מטלות המטבח והכביסה בבית המשפחה בחולון.

בבנק, לעומת זאת, החלו העניינים להתקדם בקצב מהיר. מנהל הסניף, דורון, סירב לוותר על שירותי ולהעבירני לסניף אחר בגלל שינוי מקום מגורי. תחת זאת, החל לאסוף אותי בכל בוקר ברכבו הפרטי ישירות לעבודה. נסיעות הבוקר הולידו ידידות כנה, ודורון נהג להחמיא לי על איכות עבודתי. "כמי שתנהל יום אחד סניף בנק," היה פותח ואומר בנסיעת הבוקר המשותפת, "עלייך לדעת, שעובדים מוכשרים הם הנכס הגדול ביותר שיכול להיות למנהל. כשתזהי עובד טוב, רצוי מאוד כי תשקיעי בו ותספקי לו תנאים טובים. כך, יהיה ראשו נתון כל כולו בעבודה, שבזכותה, כידוע לך, כולנו מתפרנסים בכבוד." למרות הצעותיו לעבור לתפקיד אחר, נותרתי בתפקידי, ממשיכה לצאת בשעה מוקדמת לביתי. כניסתי להריון היתה סיבה נוספת וטובה דיה לכבות זמנית את אש השאפתנות שבערה בי.

פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 24-26, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *