פרק 29: יועצת השקעות ומנהיגת עובדים – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

עם שובו של הפקיד מחופשתו, קודמתי לאחת המחלקות החשובות בבנק, מחלקת תוכניות חיסכון, ניירות ערך ושיווק. מנהל הבנק שמח להיווכח שתוכניתי נושאת פרי, שכן במקביל לניסיון המקצועי שצברתי, החלו גם העובדים לרכוש לי כבוד, צופים בי הפעם מתקדמת מלמטה.

הייתה זו הפעם הראשונה שבה כיהנתי בתפקיד בעל חשיבות אסטרטגית. באתי במגע עם לקוחות שניהלו תיקים גדולים בסניף, ונדרשתי לייעץ להם באופן אישי. ידעתי שעצה טובה שלי, אשר תשיא ללקוח רווחים גבוהים, תלווה בדרך כלל בשיחת טלפון מחמיאה מהלקוח אל הבוס שלי, ולעתים הלקוח אף ימליץ לעמיתיו להצטרף לסניף. למדתי במהירות את החומר והייתי בקיאה מאוד בפרטים הקטנים. בהדרגה, למדתי לייעץ ללקוחות באופן יצירתי עצות לא שגרתיות, ומאוד לא מקובלות בזמנו. כזו למשל היתה ההמלצה לפצל את ההשקעה בקופות גמל. בזמנו היו קופות הגמל אפיק השקעה כדאי מאוד, אך בעייתי, עקב הדרישה מהמשקיע להתחייב ולסגור את כספו לחמש-עשרה שנה. ייעצתי ללקוחות לפתוח שתי קופות גמל, באופן שהבטיח תשואה גבוהה לצד נזילות פיננסית. עד מהרה הפכתי ליועצת השקעות מבוקשת מאוד ולדמות בולטת בסניף.

בנוסף, ייצגתי את עובדי הסניף מול ההנהלה, בניסיון לתמוך בהם ולקדמם. די מהר הפכתי לחברת ועד. האיום לפתוח בשביתה אם לא תשתפר סביבת עבודתנו אכן הועיל. הסניף הקטן, שדמה יותר למחסן המתקשה להכיל את היקף העבודה ההולך וגדל, הורחב במהרה ובאופן משביע רצון, בהתאם לדרישתי. רבים החלו להרים גבה נוכח התקדמותי המהירה.

פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 27-29, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *