פרק 35: לידה וקידום – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

באותם הימים הייתי בהריון עם בני הצעיר. כפי שהיה בתקופת הריוני הקודם, המשכתי לעבוד בסניף כרגיל בהיקף של משרה מלאה ובמרץ רב. הבדיקות השגרתיות נמצאו תקינות ולא היתה סיבה להזניח את התפקיד שלמענו עמלתי כה קשה. אולם, באחת מהפסקות הצהריים בבנק, הרגשתי לפתע צורך דחוף להגיע לבית החולים. לא חשתי ברע. לא סבלתי מצירים, בחילות או הקאות ואף לא הופיעו סימנים של מצוקה. ובכל זאת, יצאתי במהירות מהסניף ועצרתי מונית לכיוון בית החולים. לאחר בדיקה מהירה, הודיע לי הרופא כי הגעתי בדקה התשעים וכי אני חייבת לחתום על טפסים המאשרים לו לבצע ניתוח דחוף. הוסבר לי כי המים ברחמי עכורים, השליה נמצאת במצב של הרעלה ומסכנת את חיי העובר. תוך דקות ספורות שכבתי על מיטת הניתוחים. בן הזקונים נולד בניתוח קיסרי. לאחר שהתאוששתי צעדו לתוך החדר מנהל המחלקה מלווה בקבוצה של רופאים מתלמדים. "במקרה הזה," הצביע עלי, "רק אינטואיציה של אם הצילה את חייה ואת חיי התינוק."

בתום שלושת חודשי חופשת הלידה הגיע תורי להיות מספר אחת. שש שנים מיום הפיכתי לסגנית מנהל הסניף, הגיע לבסוף הרגע המיוחל. הוזמנתי להנהלה והתבשרתי על קידומי לתפקיד מנהלת סניף חנקין בחולון.

סניף חנקין היה סניף כושל מאוד. למעשה, הסניף מימיו לא הרוויח. זה דווקא מצב לא רע להתחיל בו, חשבתי לעצמי, אם הסניף ימשיך להפסיד איש לא יוכל לבוא אלי בטענות; אם אצליח כולם ידעו להעריך זאת. עוד אמר לי מנהל בכיר בבנק: "יפה, משימתך היא להוכיח שאת יכולה להעביר את הסניף לרווחים. אם תעשי זאת, מבחינתנו הצלחת בגדול."

כבר בשבוע הראשון לתפקיד הציץ אחד הלקוחות למשרדי, התבונן בי ופלט: "טוב, אחזור כשיבוא המנהל," מסרב להעלות על דעתו כי האשה שמולו היא אכן מנהלת הסניף. הוא לא היה היחיד: היו כאלה שנפנפו לעברי בתנועת ביטול כאשר הוצגתי כמנהלת הסניף. "זו כנראה מתיחה," הטיחו בפני כמה מהם.

היה יום שבו הגעתי לכנס מנהלים בכפר המכבייה. כאשר התקרבתי לשער עיכבו אותי השומרים. "בובה'לה, הבריכה זה לא פה," אמרו לי וביקשו לשלוח אותי לדרכי. "באתי לכנס מנהלים של הבנק," אמרתי. "ילדה, הביטי, הבריכה זה בכיוון ההוא," הצביע אחד השומרים ופרץ בצחוק. "הסתכלו בבקשה ברשימה שלכם," זעמתי. לאחר בדיקה נוספת הותרה כניסתי.

פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 32-35, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *