פרק 37: הסניף עובר דירה – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

האווירה המשופרת והשינויים הרבים שהתחוללו בסניף שהורחב, הגבירו מאוד את קצב הפעילות. מכרתי תוכניות חיסכון ופתחתי חשבונות חדשים, חילקתי פרסים למוכרים המצטיינים של החודש. אחת לרבעון הצגתי את התקדמות הסניף בפני העובדים. היחס ללקוחות היה לאישי ונעים. בניגוד גמור למדיניות קודמי, היתה דלתי פתוחה בכל עת, בפני כל אדם שביקש לראות את מנהלת הסניף, תהא סיבתו אשר תהא. בבוקר ישבו אצלי פשוטי העם, ובערב הגיע אלי ראש העירייה. גם הלקוחות הבעייתיים ביותר הפכו במהרה לבני בית.

זכור לי במיוחד לקוח, בעל חשבון השקעות נאה, אשר נהג להלך אימים על עובדי הסניף בקולו הרועם ובהתנהגותו הכוחנית. באחד הימים הגדיל לעשות, כאשר נכנס לסניף והחל לעלוב בעובדים בקולי קולות ולחלק להם משימות כאילו היו עובדים תחתיו. קראתי לו לחדרי, סגרתי את הדלת, ופניתי אליו בקול רם: "אם תמשיך כך, תיאלץ לחפש לך סניף אחר. אתה אולי הגעת משכונת התקווה, אבל אני גדלתי בכפר שלם, אז אני לא ממליצה לך להתעסק איתי." תגובתי הבוטה הניבה פרי. לא רק שהלקוח חדל להטריד את העובדים, הוא אף המליץ בחום על הסניף לידידיו ולעמיתיו לעסקים.

לאור ההצלחה הגדולה, הוחלט לאחר כשישה חודשים להעביר את הסניף לבניין גדול יותר. הסניף החדש השתרע על חמש מאות מטר רבוע ותנאי העובדים והלקוחות השתפרו לאין ערוך. דאגתי כי הסניף החדש יכלול מטבח ביתי ומצויד, כך שהעובדים יוכלו לאכול אוכל חם ולהרגיש בבית.

בערבים, בסיום יום העבודה, נהגתי להתקשר מיוזמתי ללקוחות, בכל פעם לקבוצה אחרת, ולברר את מידת שביעות רצונם מהשירות, מהייעוץ המקצועי ומהיחס. הקפיצה היתה מטאורית. הסניף החל להרוויח בענק. שנה לאחר כניסתי לתפקיד, התברר כי הרווחים גדלו באלף אחוז. זכיתי להערכה רבה מצד הנהלת הבנק והפכתי לשיחת היום במסדרונות הסניפים. בעיתון הפנימי של עובדי הבנק פרגנו לי מאוד. "למשרתה הרמה, משרת מנהלת סניף, הגיעה יפה בזכות חריצותה, העזתה והתמדתה. יפה שמה בדעתה להוכיח כי כל אשר השיגה, בכוח כישוריה השיגה. משום כך ביקשה להיות מופקדת דווקא על סניף שאינו רווחי, הנתון בקשיים. רבים מלקוחות הסניף הגיעו אליו עם יפה, והלקוחות החדשים לא התקשו לבלוע את עובדת היות המנהל אשה, ברגע שעמדו על מיומנותה ועל מהימנותה. יפה שואפת להמשיך ולפתח את סניפה עוד שנים אחדות כדי להופכו לרווחי עוד יותר."

פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 36-39, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *