פרק 40: המעילה הנסתרת – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

לאריק היה אינטרס לשתף אותי במזימה. הוא היה בעל עסק שסבל לעתים ממצוקת אשראי, ונזקק ליחסים טובים עם מנהל הבנק כמו לאוויר לנשימה. הבחור הנאה ניסה להפכני לחברה שלו, ואני, כמובן ידעתי זאת. הוא סבר שאם הדברים ילכו כמצופה, אלך לקראתו ובגדול. הוא הימר. ניסיתי לדלות פרטים נוספים, בטון קליל וסקרני. ביקשתי להבין כיצד קבוצת אנשים מקבלת אשראי ללא ביטחונות, מבלי שאף אחד ישים לב. "תאמיני לי, יפה, גם מחלקת הביקורת אינה מסוגלת לעלות על זה," השיב. "אני לא מאמינה," עניתי בביטול, "זה לא יכול להיות." לדאבוני, לא סיפק לי אריק מידע נוסף. נפרדנו בידידות. את עניין ההמחאה נמנעתי כמובן מלהזכיר, על מנת לא לעורר חשד מצידו.

לאחר עזיבתו סגרתי את דלת המשרד במהירות. משהו כאן מסריח מאוד, אמרתי לעצמי, אולי אף בגדר הפלילי, ומתרחש ממש מתחת לאפו של הבנק. אריק לא ידע שנאמנות מוחלטת למעסיק היתה אצלי מעל לכול. חייגתי מיד לאחד מחברי ההנהלה ודיווחתי על העניין. "יש חשד כבד למעילה המתבצעת בסניף בתל אביב," אמרתי מפורשות, וביקשתי שיבדוק את הדברים ויעביר את הממצאים לגורמים המוסמכים לכך.

כיוון שלא ידעתי עדיין אם אריק קשור ישירות לעניין, נמנעתי מלהכפישו בטרם עת. סיפרתי כי הדברים התגלו לי על ידי האזנה מקרית לשיחה, וביקשתי שישלח את יחידת הביקורת, הידועה ביעילותה, לחקור את העניין לעומק. בהנהלה לא הודו לי במיוחד והסתפקו בתגובה יבשה שעל פיה "העניין יטופל." ואמנם, לאחר זמן קצר נודע לי כי יחידת הביקורת הגיעה לסניף ובדקה את כל החשבונות. בתום הבדיקה, נמסר לי רשמית כי "בבדיקה מקיפה שבוצעה נמצא הכול תקין לחלוטין." ממש כפי שהבטיח לי אריק, לא היתה מסוגלת היחידה לחשוף את ההונאה המתוחכמת.

פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 40-43, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *