פרק 27: קידום וחרם – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

יפה גולן מציגה את פרק 27:

על אף שהגעתי בתום החופשה לסניף רמת יוסף בבת ים על תקן קלדנית נשיונל, נתבקשתי על ידי מנהל הסניף להתמחות בכל המחלקות, על מנת ללמוד לסייע לו בעבודתו. התפקיד הלא מוגדר עורר עלי את חמתם של עובדי הסניף. מראה הפקידה הצעירה, שקיבלה יד חופשית להסתובב בין המחלקות וללמוד את מלאכתם של אחרים, במקום לבצע כמותם מלאכה מוגדרת, הפך את העוינות המופגנת לחרם חברתי של ממש.

פחות משבוע לאחר תחילת עבודתי בסניף החדש, נכנסתי לחדר המנהל, סוגרת מאחורי במהירות את הדלת. "תיוק. אני רוצה לעשות עבודות תיוק," ביקשתי. תחילה סירב, מבט של השתוממות בעיניו האפורות. "לא הבאתי אותך לפה כדי שתתייקי," השיב לי. הסברתי לו שזו דרכי לרכוש את אמון העובדים, שבלעדיו ממילא לא אוכל להיות לו לעזר.

מיותר לציין כי הסדר העולמי החדש נשא חן בעיני העובדים, שסברו כי כשלתי, ומבחינתם תפסתי עתה את מקומי הטבעי, מבצעת את אותן מלאכות השמורות לנערות צעירות, כמו תיוק. אולם עבורי היוותה עבודת התיוק הזדמנות מצוינת ללמוד. כל טופס שתייקתי קראתי מתחילתו עד סופו, מתעכבת על הניסוחים המשפטיים הסבוכים, מתעקשת להבין את מבנה המסמך, את ההתחייבות שנטל על עצמו הלקוח, את חובותיו של המוסד הבנקאי. התעקשתי לקרוא את האותיות הקטנות, וכך נחשף בפני עולם פיננסי מרתק אשר כקלדנית נשיונל כלל לא הייתי ערה לקיומו.

פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 27-29, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *